Az almaecet savas jellege miatt nem javasolt a gyomorsav túltengésben szenvedőknek, mert fokozhatja a panaszokat. Azonban, ha a gyomorsavtermelés csökkent, akkor az almaecet segíthet a gyomor savasságának helyreállításában, és javíthatja az emésztést.
Gyakori kérdések
Az almaecet fogyasztása önmagában nem vezet jelentős fogyáshoz, de segíthet a testsúlykontrollban, ha egészséges étrenddel és mozgással kombináljuk. Az almaecet csökkentheti az étvágyat, lassíthatja a gyomorürülést, és befolyásolhatja a szénhidrátbontó enzimek működését, ezáltal csökkentve a vércukorszintet. Az ajánlott adag: napi 1-2 evőkanál, vízzel hígítva, étkezés előtt vagy közben.
Az almaecet savas jellege miatt károsíthatja a fogzománcot, ezért fontos, hogy ne közvetlenül fogyasszuk, hanem vízzel hígítsuk. Emellett érdemes fogat mosni vagy legalább öblögetni almaecet fogyasztása után.
Az almaecet és az almaborecet nem ugyanaz, bár mindkettőt almalevekből állítják elő. Az első fázisban -az almalé alkoholos erjedése során - almaborecet keletkezik. Az almabort ecetesen erjesztik tovább, így keletkezik az almaecet. Az almaecet több tápanyagot és biológiailag aktív anyagot tartalmaz, mint az almaborecet.
Általában az almaecet olcsóbb, mint a balzsamecet, de ez függ az ecetek minőségétől, eredetétől és fajtájától is. A balzsamecetet szőlőmustból készítik, amelyet hosszú ideig érlelnek tölgyfahordókban, ezért ára magasabb, mint az almaeceté.
A gyógynövényeket különböző módon lehet felhasználni, például teaként, tinktúraként, olajként, kenőcsként, kapszulaként vagy porítva. A gyógynövények hatásmechanizmusa és alkalmazása sok esetben nem teljesen tisztázott, ezért fontos, hogy csak megbízható forrásból származó, minősített gyógynövényeket használjunk, és betartsuk az adagolási és óvintézkedési javaslatokat.
A megfázás egy vírusos fertőzés, amely a légutakat érinti, és tünetei közé tartozik a torokfájás, az orrfolyás, a köhögés, a fejfájás és a láz. A megfázásra nincsen gyógyszeres kezelés, csak a tüneteket lehet enyhíteni. A gyógynövények közül több is segíthet a megfázásos tünetek csökkentésében, például a kamilla, a hársfa, a bodza, a kakukkfű, a menta, a zsálya. Ezeket a gyógynövényeket teaként lehet fogyasztani, vagy inhaláláshoz, gargalizáláshoz, borogatáshoz vagy kenőcsökhöz lehet felhasználni.
Az alvászavar olyan állapot, amikor valaki nehezen alszik el, gyakran felébred, vagy nem érzi magát kipihentnek reggel. Az alvászavar hátterében számos ok állhat, például stressz, szorongás, betegség, gyógyszerek, koffein, alkohol, zaj, fény vagy hőmérséklet.
Az alvászavar kezelésében fontos az alváshigiénia, vagyis az alvást elősegítő környezeti és életmódbeli tényezők.
A gyógynövények közül több is segíthet az alvás javításában, például a levendula, a citromfű, a borsmenta, az orbáncfű,. Ezeket a gyógynövényeket teaként vagy kapszulaként lehet fogyasztani, vagy párnára csepegtetve, fürdővízbe téve vagy aromalámpában párologtatva lehet használni.
Mivel az Oxymel gazdag antioxidánsokban, láz- és irritációcsökkentő hatása van, erősíti az immunrendszert és méregtelenít. A méz és az ecet kombinációja szintén pozitív hatással van az emésztésre, immunrendszerre.
A tinktúrából napi 2-3 evőkanál fogyasztása javasolt, kb.30 perccel étkezés előtt, 3-4 hétig.
Az Oxymel felnőttek számára történő szedésekor testtömegtől függően napi 30-50 ml-t javaslunk az immunrendszer erősítésére. Ez 2-3 evőkanálnak felel meg. Fogyaszthatja tisztán fél órával a főétkezés előtt, vagy egy pohár vízben hígítva is.
Az Oxymel hosszú múltra tekint vissza. Története az ókori Görögországban kezdődött. Az "Oxymel" kifejezés görög eredetű, és szó szerint azt jelenti, hogy "savanyú-édes". Már akkoriban az Oxymel-t népszerű gyógymódként használták a hagyományos orvoslásban is.
Igen. Sőt, ezáltal értékesebbé válik, hiszen az ecet biológiai fermentációja és a méz változatos aromái egy páratlan, rendkívüli balzsamecetet hoznak létre.
Hiteles, őszinte, igazi jó ízű, kellemes, nyugtató hatású „ital” Almaecet és méz nyugtató keveréke.