Igen! Léteznek 7 és 10 fémes hangtálak!

Mostanában aktuális téma, hogy léteznek-e olyan hangtálak, melyek több fémből készülnek.
Bevezetés:
Nemrég felkerült egy cikk az internetre, ahol a szerzője azt állítja, hogy nincs, ezt berakta Facebook hirdetésbe és ezzel kapcsolatosan nagyon sok hangtál terapeutát, oktatót, boltot és kereskedőt támadás érte azoktól az emberektől, akik ennek a cikknek az elolvasása után úgy érezték, hogy szakértők lettek és terjeszteni kell ezt a hírt, hogy nem léteznek több fémes hangtálak. Ezek az emberek, akibe tudtak, beleálltak.
A cikk lényege, hogy tényekkel bizonyítsuk, hogy vannak 7 és 10 fémes hangtálak is, ezt bizonyítani is tudjuk és segítsünk azoknak az oktatóknak, terapeutáknak és boltoknak, akiknek nincs idejük ilyen alapos és részletgazdag utánajárásnak, írásnak.
Szándékosan nem akarjuk megnevezni sem a cikket, sem a szerzőt, nem szeretnék rossz hírét kelteni.
Véleményem szerint nem az a legjobb módja az új ügyfelek szerzésének, hogy másokba belerúgunk.
Elkezdtünk ennek a témának a mélyére ásni és felvettük a kapcsolatot terapeutákkal (olyanokkal is voltak kint Indiában és Nepálban), hangtál készítőkkel, laboratóriumokkal, mérnökökkel, ötvösökkel és megvizsgáltuk azt is, hogy milyen módszerekkel lehet ténylegesen kimutatni az anyag összetételét a hangtálnak, végezetül egy laboratóriumi vizsgálatnak az eredményét is közzétesszük, ami végérvényesen bizonyítja cikkünk hitelességét.
A támadó cikkben ilyen állítások lettek leírva:
- "Ha neked is azt mondták vagy tanították, hogy a „tibeti” hangtáladat 7 vagy 12-féle nemesfémből kovácsolták, akkor van egy rossz hírem a számodra. Nincs ilyen, ez csak kitaláció. És az is, hogy tibeti."
- "Sajnos Magyarországon is rengeteg tévhit és misztikus történet övezi a tibeti” hangtálakat. Ezek közül az egyik legtöbbet ismételgetett tévhit a fenti. Azaz, hogy a hangtálak alapanyagának 7-féle vagy 12-féle összetevője van. Sőt van, aki még azt is állítja, hogy meteorit darabok is vannak benne."
- "Ezeket a fémeket nem is lehetne összemixelni rendesen"
- "Valószínűnek tartom és bízom is benne, hogy ezeket az oktatókat is a jóindulat, a szeretet és a másokon való segítés szándéka vezeti. Ezért nem fogják ezt a butaságot tovább terjeszteni. Remélhetőleg felismerik, hogy önhibájukon kívül kerültek ilyen kellemetlen helyzetbe és gyorsan javítanak hibás tudásukon. Ezáltal ők is tovább fejlődhetnek. Bízom abban, hogy ez az információ számukra is egyértelművé teszi, hogy ezt a témát tisztázni kell. Ha sikerül belátni a tévedést és változtatnak, akkor nem fognak a továbbiakban nevetség tárgyává válni azzal, hogy hamis és nonszensz információkat tanítanak. Ezzel önmagukat is megmentik a jövőbeli kellemetlen szituációktól. Például ha külföldön találkoznak olyan emberrel, aki náluk jobban informált a hangtálak eredetével kapcsolatban."
Ha ez nem lenne elég, a Facebook oldalunkon a lejárató cikk szerzője és olvasói is oda kommenteltek, védve a cikk írójának állításait és mikor mi válaszoltunk ezekre érdekes módon a szerző törölte a kommentjét. :)
Utánajártunk a tényeknek
Azzal egyetértünk, hogy nagyon sok Tibetinek címkézett hangtál az valójában Indiából és Nepálból származik és léteznek ügyeskedő kereskedők a világon, (mint minden iparágban) akik a nagyobb eladás reményében kiszínezik a hangtálak eredetét és az összetevőkről is téves információkat adnak.
De nagyon nagyon sok hiteles forrás van. Sok Mester / terapeuta / kereskedő járta be már Ázsiát és nézte meg Nepálban vagy Indiában, hogy hogyan készülnek a hangtálak. Ráadásul Európa egyik legismertebb cégének a MEINL -nek is nagyon sok éves gyökerei vannak és ismerjük a német precizitást, Ők is 7 fémes hangtálat árulnak.
Utána jártunk az igazságnak, hogy kiderítsük, hogy létezik-e 7 fémes vagy 7-nél több fémes hangtál és annak is utána néztünk, hogy milyen vizsgálati módszerek vannak az erre való meghatározásra.
Az anyagösszetételről:
Félreértésre adhat okot, ha valaki előtt nem világos, hogy a fémek vegyülése és keveredése között különbség van.
Vegyülés során
Két vagy több fém reakcióba lép egymással, és új kémiai vegyületet hoznak létre. Ilyen esetben az atomok közötti kötések megváltoznak, és új anyag képződik, amely különbözik az eredeti fémek tulajdonságaitól.
A vegyülés példája a fémek közötti ötvözetek kialakulására például a bronz (réz és ón), vagy a sárgaréz (réz és cink)
Keveredés során
két vagy több fém fizikailag keveredik össze anélkül, hogy kémiai reakcióba lépnének egymással. Ebben az esetben az eredeti fémek megtartják saját kémiai tulajdonságaikat. Az anyagok tehát összekeveredhetnek olvadék formájában, de a molekulák közötti kötések nem változnak meg alapvetően.
Egy fémben egyidejűleg jelen lehetnek vegyületek és keverékek, és ezek különböző fizikai és kémiai tulajdonságokkal rendelkeznek, amelyek befolyásolják a fém viselkedését és alkalmazási területeit.
Ennek alapján érthető, hogy a Nepáli hangtálak alapanyagában fizikailag is jelen lehetnek olyan fémek, amelyek nem vegyülés, hanem keveredés folytán vannak jelen.
Az anyagtudomány alapjai című tankönyvben még sok további hasznos olvasnivaló van a fémek tulajdonságairól.
Lézeres anyagvizsgálat
A hangtálak esetén a következő körülmények miatt nem optimális:
A lézeres műszer helyi elemzést tesz lehetővé. Tehát csak azon a ponton végzi el az elemzést, ahová a lézer irányul. A kapott információ csak az adott icipici terület összetételét mutatja meg.
Az átlagos lézeres anyagvizsgáló műszerek egyetlen impulzussal általában 1-100 mikrométer mélységig hatolnak be, a lézer energiájától és az anyag tulajdonságaitól függően.
Hogy jobban el tudjuk képzelni ezt a mélységet:
10 mikrométer 0.01 milliméternek felel meg. Ilyen vastag például egy átlagos kondícióban lévő pók által szőtt háló egyik szálának átmérője.
100 mikrométer még mindig csak 0.1 milliméternek felel meg. Ilyen vastag lehet például egy pázsitfű levele.
És még egy nem elhanyagolható körülmény:
Komolyabb lézeres anyagvizsgálat által kapott adatok értelmezése általában szakértelmet kíván. Szakemberek véleménye szerint egy laikusnak ezek az adatok nem sokat mondanak.
És az (egyetlennek tűnő) előnyt se hallgassuk el:
Ez a vizsgálati módszer általában nem roncsolja az anyagot.
Anyagvizsgáló szakmérnökök e tényezők miatt nem tartják alkalmasnak az otthoni lézeres anyagvizsgálatot tibeti hangtálak alapanyag-összetételének elemzésére.
(Csak zárójelben: vannak olyan egyszerűen használható lézeres anyagvizsgáló eszközök, melyeket gyakran fémhulladék telepeken szoktak alkalmazni a fémek gyors, célszerű szortírozásához. Ezek alkalmazásával alumínium, magnézium ötvözeteken túl a vastartalmú fémek, alacsonyan ötvözött acélok és nikkel ötvözetek, illetve kobalt, réz, ólom, ón, titán és cink ötvözetek vizsgálhatók.)
Felvettük a kapcsolatot egy céggel, aki lézeres fém analizátort forgalmaz. Egyeztettünk egy mérnökkel arról, hogy hogyan is működik ez az eszköz és mire jó és mire nem jó.
Ami szembetűnő volt, hogy az eszköz nem alkalmas a nemesfémek meghatározására, például az arany meghatározására.
Az eszköz elsősorban nagy mennyiségű hulladékfém szortírozására van kitalálva a hulladéktelepeken. Az eszközzel gyorsan és könnyedén lehet szortírozni a fémeket.
Azt is megtudtuk, hogy egy hangtál pontos fémösszetételének a vizsgálatára ez nem alkalmas.
Most Tibeti, Nepáli vagy Indiai hangtál?
A cikkünk írásakor több számunkra hiteles Mestert és oktatót megkérdeztünk, hogy mondja el a tapasztalatait, ossza meg velünk a tudását.
Egy nagyon érdekes élménybeszámolót osztunk meg, mely konkrétan Szilágyi Zoltánné Bálint Györgyi tapasztalata:
Jártam Indiában olyan hangtálas üzletekben (ott nem műhelyekben!), ahol tibeti kereskedők árulták a Nepálban készült hangtálakat, az indiai mellett.
Akkor most minek nevezzük azt a hangtálat, amit indiai mester nepáli műhelyben készít, és még a műhely tulajdonosa is tibetinek nevezi?
Ez nem csalás, egyszerűen azért hívjuk így, mert ez a neve.Nepáli kutatók azt mondják, hogy a tibeti melléknév azért ragadt rajta, mert a hangtál kereskedelmet sokáig a tibetiek tartották kézben. Tehát nem a készítés helyére vonatkozik a szó, hanem a kereskedők származására.
Persze ha valaki azt állítja, hogy az általa árult hangtál Tibetben készült, az már tényleg egészen más.
Vajon a mindenki hazudna a 7 fémes hangtálakról?
Csak, hogy pár nagyobb márkát említsünk:
- Meinl
- Peter Hess
- ....
Vajon ezek a nagy cégek a kezdetektől fogva átverték volna a fogyasztóikat... Mindannyian ismerjük, hogy mit jelent a német precizitás és élképzelhetetlennek tartjuk, hogy ezek a cégek a kezdetektől fogva hazudtak volna mindenkinek... Több ezer terapeutának, több tízezer vásárlónak...
Laboratóriumi vizsgálat, mely kimutatta a 10 fémet a hangtálban.
A képen látható az a jegyzőkönyv, ami bizonyítja, hogy egy kézzel készített Nepáli hangtál valóban tartalmaz nem csak 7 fémet, de 10 fémet is!
A képen konkrétan Szilágyi Zoltánné Bálint Györgyi egyik hangtálja van bevizsgálva, amit Nepálból hozott.
A vizsgálatot az ÁEF Kft. Anyagvizsgáló laboratóriuma végezte el a 2023.01.06.-án
Ennek a bizonyítéknak nem lehet ellentmondani.
Szilágyi Zoltánné Bálint Györgyi cége 1978 óta foglalkozik hangszerekkel. Györgyi saját maga járta be azt a műhelyet, ahol a hangtálai készülnek és 100%-ban meg akart győződni annak hitelességéről, hogy Ő is hiteles információkat adhasson át. Német, amerikai, kínai, nepáli, indiai szakmai tanulmányokkal is rendelkezik. Indiai látogatása nem egy egynapos kirándulás volt, hanem konkrétan hangterapeuta és zeneterapeuta képzettségét Indiában szerezte.
Rendkívül hiteles ember Magyarországon ebben a témakörben.
A honlapja: https://rezgesterapia.hu/
Mit jelent, ha csak kis %-ban is van jelen nemesfém a hangtálban?
Minden fémnek az olvadási pontja más, attól még az fém.
Például egy 7 fémes hangtálban lévő arany rendkívül kis mértékben van jelen. Nem úgy kell elképzelni egy 7 fémes hangtálat, hogy arany rögöket dobálnak bele és ezüstkanalakat... Ez feltételezhető a hangtálnak az árából is.
Miért jó mégis egy 7 fémes hangtál...?
... és mi haszon van abból, hogy ilyen elenyésző százalékban van benne mondjuk arany?
Itt nem a mennyiség a lényeg, hanem maga az információ.
Ahhoz, hogy ezt megértsük, kitérnénk kicsit a homeopátiára.
Érdemes tudni:
Minden energia, információ és hullám.
Hogyan működik a homeopátia?
A következő fejezet forrása: Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély című könyvéből van.
A homeopátia alapjai: hatványozás és információs terápia
A homeopátia egy különleges gyógyítási módszer, amely Samuel Hahnemann nevéhez fűződik. Az elmúlt évszázadokban folyamatosan viták kereszttüzében állt, de a mai napig számos hívője és gyakorlója van. Ez a cikk bemutatja a homeopátia lényegét, különös tekintettel a hatványozás folyamatára és az információs terápia elméletére.
A homeopátia története és alapelvei
A homeopátiát Samuel Hahnemann (1755-1843) fejlesztette ki, és ez a módszer az univerzum gyógyító princípiumán alapul. A homeopátia nemcsak egy egyszerű terápiás módszer, hanem egy teljes világkép és filozófia is. Az alapelvek közé tartozik az a gondolat, hogy a hasonló a hasonlót gyógyítja, valamint, hogy az anyagok hígítása során azok gyógyító hatása nem csökken, hanem éppen ellenkezőleg, fokozódik.
A hatványozás folyamata
A homeopátiás gyógyszerek előállítása során az alapanyagokat – legyen az ásvány, növény vagy állati eredetű – fokozatosan hígítják, és minden lépésben rázással dinamizálják. A Belladonna példáján keresztül bemutatott hatványozás során egy rész Belladonnát kilenc rész oldószerrel, például alkohollal összeráznak, és így jön létre a Bell. D 1. Az eljárást ismételve elérhetjük a Bell. D 30-as hatványt, amely már csak egy kvintillió részt tartalmaz az eredeti anyagból.
A D 30 feletti hatványok esetén az anyag már gyakorlatilag nem létezik az oldatban, mégis a homeopátiás gyakorlat szerint ezeknek a magas hígításoknak erősebb a gyógyító hatásuk. Ez az elképzelés szembe megy a materialista gondolkodással, amely szerint az anyag jelenléte nélkül nincs hatás. A homeopátia azonban azt állítja, hogy a hígítás során az anyag energetikai tulajdonságai kerülnek előtérbe, és ezek felelősek a gyógyító hatásért.
Az információ, mint gyógyeszköz
A homeopátiás gyógyítás során az információ átadása is kulcsfontosságú szerepet játszik. A homeopátia hívei szerint az információk nemcsak az anyagi világban léteznek, hanem áthatják az emberi szervezetet is, és képesek befolyásolni a test és lélek állapotát. A homeopátia során az információt, mint gyógyszert alkalmazzák, amely új folyamatokat indít el a testben.
Ez az elképzelés összhangban van azzal a gondolattal, hogy a magas hígítású homeopátiás szerek gyakorlatilag nem tartalmaznak anyagi részecskéket, mégis képesek gyógyító hatást kifejteni. Az információs terápia elmélete szerint a homeopátia hatása nem az anyag jelenlétén, hanem annak energetikai lenyomatán alapul.
A homeopátia kritikája
A homeopátia nem mentes a kritikáktól, különösen a tudományos közösség részéről. A kritikusok szerint a homeopátiás szerekben lévő anyag mennyisége a D 23-as hígítás felett már nem kimutatható, ezért hatástalannak tartják őket. A homeopátia hívei azonban azt állítják, hogy éppen ez a „semmiség” a gyógyító erejük titka, mivel az anyag energetikai információja elegendő a gyógyuláshoz.
Ezek az érvek és ellenérvek folyamatosan napirenden vannak, és a homeopátia továbbra is megosztó téma marad. A gyakorlatban azonban sokan használják és tapasztalnak pozitív eredményeket, ami tovább táplálja a vitákat és a homeopátia iránti érdeklődést.
Összegzés:
Létezik 7 fémet tartalmazó és 10 fémet tartalmazó hangtál is és egyáltalán nem válnak nevetség tárgyává azok az oktatók, akik azt állítják, hogy létezik ilyen.
Annak a cikknek a szerzője, aki azt a sok valótlan állítást összehordta és kijelentette, hogy nem létezik 7 fémes hangtál és ezt Facebook hirdetésbe is rakta, örülhet, hogy hitelrontásért nem perelték még be.
"Akit tudatlansága az ok és okozat keresztjére feszített, onnan csak akkor szabadul, ha a szeretetben lel tudásra. És az újjászületések körtáncának is csak a szeretet vetheti végét."
- Hans Sterneder: Az örökkévaló éneke
Köszönjük szépen azoknak a Mestereknek, Oktatóknak, Mérnököknek és Szakértőknek a munkásságát, akik segítettek ennek a cikknek a megírásában.
Kérjük, hogy ha hitelesnek érzik a cikket, osszák meg, hogy minél több emberhez eljusson az információ.
Köszönjük!
A cikk megjelenési dátuma: 2024.08.09
A cikket összeállította: Puszta Richárd